Doplňky

Všechny uvedené doplňky je možné objednat buď společně s novým letounem, nebo samostatně.

Podocasenka

Transportní kolečko na ocasní část trupu letounu je velmi vhodným doplňkem při pozemní manipulaci s letounem. Kluzáky TST-10 a TST-14 mají otočná ostruhová kolečka, ale při větších přesunech letounu zajistí podocasenka díky své pneumatice s větším průměrem výrazně nižší namáhání draku kluzáku.
Podocasenka má laminátový límec s filcovou vložkou, kolečko je bantamové.

Kolo pod křídlo

Kolo pod křídlo slouží pro usnadnění manipulace s letadlem na zemi, především k přesunům letadla od hangáru ke startovací dráze a zpět. Kolo je ke křídlu připevněno profilovou manžetou.

Potahy křídel a trupu

Látkové potahy křídel, trupu a vodorovné ocasní plochy slouží při hangárování letadla k ochraně před prachem a mechanickým poškozením. Látkové potahy šijeme ve dvou verzích:
z lehkého slabšího materiálu - pro ochranu především před prachem, lehké a skladné
ze silnějšího prošívaného materiálu - pro větší ochranu i před mechanickým poškrábáním při manipulaci s letadly v hangáru.

Doplňková gelová baterie

Všechny palubní přístroje jsou standardně napájeny z hlavní olověné baterie (12V, 14Ah), která zajišťuje i vysouvání, zasouvání a startování pohonné jednotky. Pokud jsou v kluzáku nainstalovány palubní přístroje s vyšší spotřebou, nebo pokud pilot chce mít jistotu, že mu napájení vydrží po celou dobu i při dlouhém bezmotorovém letu, nabízíme instalaci doplňkové gelové baterie (12V, 9Ah). Pilot má v pravé područce v kabině přepínač, kterým kdykoli během letu přepíná napájení všech palubních přístrojů buď z hlavní nebo z gelové baterie (pohonná jednotka je napájena vždy hlavní olověnou baterií).
Gelovou baterii instalujeme před stojan palubní desky, což umožňuje snadný přístup ke kontaktům při dobíjení baterie.

Kabinovka

Látkový potah kabiny slouží při hangárování k ochraně kabiny proti prachu a mechanickému poškábání.
Kabinovka je ušita ze 100% bavlny, má 4 upínací popruhy, které zajistí spolehlivé připevnění k letounu. Barva světle modrá.

Test And Fly © Copyright | supported by PoWeR - cd